Fåtölj, 1700-talets första hälft
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJ, Louis XV, Frankrike, träskuren dekor, rödbok, volutformade armlän, sarger med musslor, akantus och voluter, fotkryss, sitthöjd 43 cm
Äldre lagningar, ett bakben med dekorförlust
807513
2020-09-13