Fåtölj, 1700-talets första hälft

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FÅTÖLJ, Louis XV, Frankrike, träskuren dekor, rödbok, volutformade armlän, sarger med musslor, akantus och voluter, fotkryss, sitthöjd 43 cm

Äldre lagningar, ett bakben med dekorförlust

807513

2020-09-13