Pall lackarbete Kina

Pall lackarbete Kina
Pall lackarbete Kina
Pall lackarbete Kina
Pall lackarbete Kina
Pall lackarbete Kina
Pall lackarbete Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PALL, lackarbete, Kina, tidigt 1900-tal, s.k. "Drum stool", sitsen med dekor av figurscen, höjd ca 48 cm

Omfattande skador på lackarbetet. sprickor, slitage

807542

2020-09-08