TOBAKSBURK gjutjärn 1900-tal

TOBAKSBURK gjutjärn 1900-tal
TOBAKSBURK gjutjärn 1900-tal
TOBAKSBURK gjutjärn 1900-tal
TOBAKSBURK gjutjärn 1900-tal
TOBAKSBURK gjutjärn 1900-tal
TOBAKSBURK gjutjärn 1900-tal

Klubbat för:

400 SEK

800 SEK

TOBAKSBURK, gjutjärn, dekor av rökande figurer i relief samt texten "Inter Bibendum Large Fumandum" samt "1800", 1900-tal, diameter 13,5 cm, höjd 18,5 cm.

Bruksslitage

807583

2020-09-08