Rökelsehållare Kina 1800-tal

Rökelsehållare Kina 1800-tal
Rökelsehållare Kina 1800-tal
Rökelsehållare Kina 1800-tal
Rökelsehållare Kina 1800-tal
Rökelsehållare Kina 1800-tal
Rökelsehållare Kina 1800-tal
Rökelsehållare Kina 1800-tal
Rökelsehållare Kina 1800-tal
Rökelsehållare Kina 1800-tal
Rökelsehållare Kina 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖKELSEHÅLLARE, turkos och brunglaserad keramik, Kina, Guangdong, 1800-tal, föreställande en buddhistisk lejonhane med vänstra tassen placerad på en boll, höjd ca 27 cm

Slitage, skador, smärre lagningar

807601

2020-09-13