Broderi på siden Kina 1800-tal
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRODERI, siden, Kina, 1800-tal, föreställande tre av de taoistiska odödliga, Xiwangmu (Queen Mother of the West), Li Tieguai som rider på en qilin samt Han Xiang som står framför en blommande pion, ca 167x78 cm
Ej examinerad ur ram. Slitage, skador
807665
2020-09-13