Broderi på siden Kina 1800-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRODERI, siden, Kina, 1800-tal, föreställande tre av de taoistiska odödliga, Xiwangmu (Queen Mother of the West), Li Tieguai som rider på en qilin samt Han Xiang som står framför en blommande pion, ca 167x78 cm

Ej examinerad ur ram. Slitage, skador

807665

2020-09-13