Stolar Swedish Grace Stockholm
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st., Swedish grace, AX. J. H. Frid Möbelsnickare Stockholm, omkring 1920/30-tal, stomme i bonad björk samt textilklädda faststoppade sitsar, genombruten ryggbricka, träskuren dekor, brännmärkt, sitthöjd ca 46 cm
Bruks- och åldersrelaterad slitage, renoverade, repor, märken, omklädda
807724
2020-09-08