Stolar Swedish Grace Stockholm

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOLAR, 4 st., Swedish grace, AX. J. H. Frid Möbelsnickare Stockholm, omkring 1920/30-tal, stomme i bonad björk samt textilklädda faststoppade sitsar, genombruten ryggbricka, träskuren dekor, brännmärkt, sitthöjd ca 46 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage, renoverade, repor, märken, omklädda

807724

2020-09-08