Stolar gustavianska
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 1 par, bemålade, omkring 1800, gustavianska, genombruten ryggbricka med spjälor, lös sits kläd i Josef Frank tyg "Teheran", sitthöjd ca 50 cm
Skador: Kompletterade, senare delar, senare bemålning, slitage, senare sitsar
Bruksslitage, fläckar.
807748
2020-09-03