Slaglåpistoler Liège
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, ca 1850-tal, Liège, nätskuren kolv i valnöt, varbyglar med graverad dekor i form av olika hundar, kolvar med ändbeslag med graverad dekor i form av en bock å den ena och en get å den andra, längd ca 32 cm
En pistol med spricka och lossad hane, äldre lagningar, saknar enstka pärla kring kolv
807755
2020-11-29