Slaglåpistoler Liège

Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège
Slaglåpistoler Liège

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, ca 1850-tal, Liège, nätskuren kolv i valnöt, varbyglar med graverad dekor i form av olika hundar, kolvar med ändbeslag med graverad dekor i form av en bock å den ena och en get å den andra, längd ca 32 cm

En pistol med spricka och lossad hane, äldre lagningar, saknar enstka pärla kring kolv

807755

2020-11-29