Skulptur sfinx

Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx
Skulptur sfinx

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTUR, konstmassa, Egypten, 1900-talets mitt, i form av sfinx, moterad på träplatta. höjd ca 23, total längd 45 cm

PROVENIENS: Inköpt i Luxor på 1960-talet, souvenir

Smärre nagg

807867

2020-09-05