Tronstol Tempelriddareorden

Tronstol Tempelriddareorden
Tronstol Tempelriddareorden
Tronstol Tempelriddareorden
Tronstol Tempelriddareorden
Tronstol Tempelriddareorden
Tronstol Tempelriddareorden
Tronstol Tempelriddareorden
Tronstol Tempelriddareorden
Tronstol Tempelriddareorden
Tronstol Tempelriddareorden

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARMSTOL, s.k. tronstol, 1900-talets första hälft, stomme i bonad björk, krönet med dekor föreställande Tempelriddareordens emblem, fast stoppad sits samt rygg med tygklädsel, sitthöjd ca 56, höjd 156 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, torrsprickor

807941

2020-09-09