Samling porslin
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, UNDERFAT MM, 7 delar, Kina, 1700 och 1800-tal, fat diam ca 26 cm, tre underfat diam ca 12-15 cm, 1 kopp höjd ca 7 cm och två koppar med fat höjd ca 7 cm
Smärre slitage, fatet med hårspricka och liten lagning, litet fat med lagning och hårspricka, 2 koppar med kantnagg
807999
2020-09-06