Samling porslin

Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin
Samling porslin

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, UNDERFAT MM, 7 delar, Kina, 1700 och 1800-tal, fat diam ca 26 cm, tre underfat diam ca 12-15 cm, 1 kopp höjd ca 7 cm och två koppar med fat höjd ca 7 cm

Smärre slitage, fatet med hårspricka och liten lagning, litet fat med lagning och hårspricka, 2 koppar med kantnagg

807999

2020-09-06