Bengt Arne Bolin, Konstruktion
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BENGT ARNE BOLIN (1933-1996): Konstruktion, signerad på baksidan Bengt Arne Bolin, bemålat trä, 56 x 55,5 cm.
PROVENIENS
Advokat Lennart Nybergs konstsamling,
Uppsala Auktionskammare, Modernt del 2, Lennart Nyberg collection, katalognr 967,
därefter i en betydande utländsk privatsamling
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
808072
2020-09-13