Bengt Arne Bolin, Konstruktion

Klubbat för:

14 000 SEK

15 000 SEK

BENGT ARNE BOLIN (1933-1996): Konstruktion, signerad på baksidan Bengt Arne Bolin, bemålat trä, 56 x 55,5 cm.

PROVENIENS
Advokat Lennart Nybergs konstsamling,
Uppsala Auktionskammare, Modernt del 2, Lennart Nyberg collection, katalognr 967,
därefter i en betydande utländsk privatsamling

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

808072

2020-09-13