Kakelplattor Holland Delft

Kakelplattor Holland Delft
Kakelplattor Holland Delft
Kakelplattor Holland Delft
Kakelplattor Holland Delft

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAKELPLATTOR, 12 st., fajans, Holland, tidigt 1900-tal, dekor i underglasyrblått föreställande RG ST Anna, uppsatta i ram, monogramsignerad, plattor ca 14x14 cm, totalmått ca 57x42 cm

Slitage, nagg

808148

2020-09-09