Kakelplattor Holland Delft
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAKELPLATTOR, 12 st., fajans, Holland, tidigt 1900-tal, dekor i underglasyrblått föreställande RG ST Anna, uppsatta i ram, monogramsignerad, plattor ca 14x14 cm, totalmått ca 57x42 cm
Slitage, nagg
808148
2020-09-09