Bertil Herlow-Svensson, Heterogen homogen III

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BERTIL HERLOW-SVENSSON (1929-2012): Heterogen homogen III, signerad och daterad på baksidan Bertil Herlov Svensson -66, aluminium, 78x78x9,5 cm.

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2014, katalognr 699

808183

2020-10-25