J.E. Rehns krets, kostymskiss

J.E. Rehns krets, kostymskiss
J.E. Rehns krets, kostymskiss
J.E. Rehns krets, kostymskiss
J.E. Rehns krets, kostymskiss
J.E. Rehns krets, kostymskiss
J.E. Rehns krets, kostymskiss
J.E. Rehns krets, kostymskiss
J.E. Rehns krets, kostymskiss

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JEAN ERIC REHN (1700-talets andra hälft) hans krets:
Kostymskiss för tiggare, laverad pennteckning/rödkrita på papper, 19 x 14 cm

PROVENIENS: Christian Hammer Collection nr 5134
Fil dr Emil Hultmarks samling
Konsthistoriker Carl David Moselius
Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, våren 2009, nr 2122

808192

2020-09-13