Modeplanscher 19 litografier
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MODEPLANSCHER. 19 litografier i färg bl.a. ur 4 ur Skandinavisk Mode-Tidning för Herrar Skräddare (5 nr) bl.a. 1862. Mått ca 270x190 mm.
Även litograferade mönster mm.
5 nr.
Planscher med några fläckar och några smärre skador. Nötta häften, smårevor.
808227
2020-09-07