Silver kaffeservis i tre delar
Klubbat för:
560 EUR
Utropspris
500 EUR
KAFFESERVIS, 3 delar, 813 H silver, Kultakeskus, Tavastehus 1953, kaffekanna samt invändigt förgylld sockerskål och gräddkanna. kaffekannans höjd 24 cm, sockerskålens 19 cm inkl hänklar, total vikt 1580 g
Smärre åldersrelaterat slitage, monogram
808331
2020-09-14