Parti porslin

Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PARTI PORSLIN, Kina, (9 dlr) delar, 1900-tal, bestående av: 5 skålar av olika storlek, 1 ingefärskruka, samt 2 skålfat, dekor i underglasyrblått, 1 kopp med lock och röd dekor

Bruks- och åldersrelaterat slitage, mikornagg kan förekomma

808633

2020-09-10