Parti glas
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI GLAS, från Kosta, Boda och Orrefors, (10 dlr), bland annat: vas, Bertil Vallien, "Rainbow", Boda, vas, Monica Backström, Kosta, skål, Mona Morales Schildt, Kosta, skål, sigerad Rolf Sinnemark, unik, signerad, 2 vaser, sannolikt Erik Höglund, Boda,
höjder mellan 6-20 cm
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage
808635
2020-09-10