Samling porslin, bl a Kanton
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAMLING SKÅLAR och FAT, 8 dlr, Kina 1800/1900-tal, bestående av 1 gallerskål (längd 21), 1 gallerfat (längd 21), 4 småskålar/fat (längd 7,5-19), 1 vas (höjd 16), 1 kruka/kanna (höjd 15), porslin, polykrom och förgylld dekor
Skador, lagningar
808713
2020-09-07