NYSILVER TESERVIS
Klubbat för:
100 EUR
Utropspris
200 EUR
TESERVIS, 3+1 delar, nysilver, trol England, 1900-talets första hälft, tekanna med handtag och knopp i svärtat trä, sockerskål med hänklar, gräddkanna, godronnerad dekor, tekanna på värmeställ med godronnerad dekor samt knopp i skuret svärtat trä i form av en blomma, höjd 9-35 cm
Slitage, anlöpningar, mindre ytskador, smärre bucklor
808813
2020-09-16