Karmstol Josef Frank Svenskt Tenn
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOSEF FRANK, karmstol, Svenskt Tenn, sannolikt 1940-tal, modellen formgiven 1936, stomme av mahogny, klädd med grönt konstläder och pärlspikning, sitthöjd 40 och höjd 100 cm
Något slitage, ett armstöd med smärre äldre lagning
808855
2020-09-13