"Svensk spets"
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BESTICK, 22 dlr, silver, modell "Svensk spetsig", 1900-talets första kvartal, 12 kaffeskedar, 2 matskedar (längd 22,5 cm), 4 matgafflar (längd 21 cm), soppslev, tesked samt två fruktknivar, vikt 718 g
Soppslev med bristning. Bruksslitage, gravyr.
808901
2020-09-20