"Svensk spets"

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BESTICK, 22 dlr, silver, modell "Svensk spetsig", 1900-talets första kvartal, 12 kaffeskedar, 2 matskedar (längd 22,5 cm), 4 matgafflar (längd 21 cm), soppslev, tesked samt två fruktknivar, vikt 718 g

Soppslev med bristning. Bruksslitage, gravyr.

808901

2020-09-20