Matsalsmöbel i gustaviansk stil

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATGRUPP, 12+2 dlr, 1900-talets senare del, gustaviansk stil, bemålat, bestående av: 10 stolar, matbord, sideboard, bordet märkt Lundbergs möbler AB, höjd bord ca 70, längd 150, 2 iläggsskivor 55 vardera, bredd 110 cm, sitthöjd ca 45 cm, sideboard höjd ca, 70, 110x43 cm

Bruksslitage, färgbortfall, stötmärken, en stol med ställvis hårt slitage

808932

2020-09-12