Hertha Bengtsson Blå Eld Rörstrand
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", (1951-1971), matservis, 29 dlr., porslin, Rörstrand, glaserade i blått och vitt, bestående av: 7 mattallrikar (25,5), 6 djupa (18,5), tallrikar, 8+8 assietter (19 cm)
Slitage, repor, enstaka nagg
809056
2020-09-08