Hertha Bengtsson Blå Eld Rörstrand

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", (1951-1971), matservis, 29 dlr., porslin, Rörstrand, glaserade i blått och vitt, bestående av: 7 mattallrikar (25,5), 6 djupa (18,5), tallrikar, 8+8 assietter (19 cm)

Slitage, repor, enstaka nagg

809056

2020-09-08