Borslampa Murano

Borslampa Murano
Borslampa Murano
Borslampa Murano
Borslampa Murano
Borslampa Murano
Borslampa Murano
Borslampa Murano
Borslampa Murano

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, Murano, 1900-talets andra hälft, klar glasmassa samt opakt dekor med underfångsteknik, senare tillkommen lampskärm, höjd utan skärm ca 57 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, fungerar enligt uppgift,

809133

2020-09-12