Igor Zaizevsky
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
IGOR ZAITZEVSKY (1900-tal), Porträtt, kopia efter REMBRANDT, signerad Igor Zaizevsky, olja på pannå, ca 67x50
HISTORIK:
Möjligen är porträttet målat av prins Igor Nikolaevitch Zaitzevsky Shirshoff (1892-1970). Prinsen levde en tid i Sverige och avled även här.
Krackeleringar
809150
2020-09-08