Igor Zaizevsky

Igor Zaizevsky
Igor Zaizevsky
Igor Zaizevsky
Igor Zaizevsky
Igor Zaizevsky
Igor Zaizevsky

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

IGOR ZAITZEVSKY (1900-tal), Porträtt, kopia efter REMBRANDT, signerad Igor Zaizevsky, olja på pannå, ca 67x50

HISTORIK:
Möjligen är porträttet målat av prins Igor Nikolaevitch Zaitzevsky Shirshoff (1892-1970). Prinsen levde en tid i Sverige och avled även här.

Krackeleringar

809150

2020-09-08