Byrå sengustaviansk
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, förgyllda mässingsbeslag, skiva med kälning, konturerade hörnstolpar, mässingsskoda lådor, dragringar i form av lagerkransar, nyckelskyltar med bandrosett, nedre sargen med träskuren pärlstav, avsmalnande ben, höjd 84, 104 x 52 cm
Torrspricka, smärre dekorskador, nyckelskyltar ej ursprungliga, en dragring kompletterad
809203
2020-09-13