Hörnskåp
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1700-talets första hälft, daterat 1737, övr del emd bakomliggande hyllor, senare benställning, senare bemålning i svart och guld samt dekor med blommor, nyckel finns, höjd ca 182, bredd 65 samt djup 54 cm
Renoverat, kompletterat, bruks och åldersrelaterat slitage
809264
2020-09-11