Hörnskåp

Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp
Hörnskåp

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HÖRNSKÅP, 1700-talets första hälft, daterat 1737, övr del emd bakomliggande hyllor, senare benställning, senare bemålning i svart och guld samt dekor med blommor, nyckel finns, höjd ca 182, bredd 65 samt djup 54 cm

Renoverat, kompletterat, bruks och åldersrelaterat slitage

809264

2020-09-11