Carl Malmsten serveringsvagn

Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn
Carl Malmsten serveringsvagn

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL MALMSTEN och MARGIT LJUNGGREN, serveringsvagn, ca 1950-tal, stomme i björk, topp dekorerad med glaserade kakelplattor, signerad M Ljunggren, brännmärkt CM, höjd ca 65, 85x65 cm

Proveniens:
Bordet tillverkades för Folksam

Smärre bruksspår, senare utbytta hjul

809330

2020-09-12