Carl Malmsten serveringsvagn
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN och MARGIT LJUNGGREN, serveringsvagn, ca 1950-tal, stomme i björk, topp dekorerad med glaserade kakelplattor, signerad M Ljunggren, brännmärkt CM, höjd ca 65, 85x65 cm
Proveniens:
Bordet tillverkades för Folksam
Smärre bruksspår, senare utbytta hjul
809330
2020-09-12