Värmefat samt fat Kina
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄRMEFAT samt FAT, (2) porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, motiv med pagoder i flodlandskap samt en grupp figurer, Värmefat höjd ca 5, längd 27 cm
Fat höjd ca 8, längd 29 cm
Smärre slitage, ställvis nagg, glasyrbortfall, klisterrester
809335
2020-09-12