Diverse porslin Anita Nylund
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORSLIN, 14 dlr, JIE Gantofta, Anita Nylund, 1950/60-tal,10 st kryddburkar "Pepperino" (höjd 7,5 cm), 2 st ströare "Familjen Pepparsson" (10/15cm), såsskål "A la carte" (7 cm), terrin med lock (20 cm)
stor spricka i en av burkarna, nagg på en av burkarna, liten nagg på ena ströarens hatt, bruksslitage
809373
2020-09-08