Servisdelar samt skedar
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVISDELAR, 39 st, porslin, Bing & Gröndahl, motiv av svenska slott och gårdar, bestående av: 12 assietter (nr. 616), 12 kaffefat (305), 11 kaffekoppar (305), 2 krukor (668), ljusstake (503), sockerskål (593):
6 st vinglas med motiv av svenska slott, Kosta, höjd 17,5 cm samt 12 st silverskedar med svenska slott, svenska kontrollstämplar, 1970-tal, vikt 165 gram, två medföljande etuier
Smärre bruksslitage, mindre spricka på ljusstaken
809374
2020-09-08