Servisdelar samt skedar

Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar
Servisdelar samt skedar

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SERVISDELAR, 39 st, porslin, Bing & Gröndahl, motiv av svenska slott och gårdar, bestående av: 12 assietter (nr. 616), 12 kaffefat (305), 11 kaffekoppar (305), 2 krukor (668), ljusstake (503), sockerskål (593):
6 st vinglas med motiv av svenska slott, Kosta, höjd 17,5 cm samt 12 st silverskedar med svenska slott, svenska kontrollstämplar, 1970-tal, vikt 165 gram, två medföljande etuier

Smärre bruksslitage, mindre spricka på ljusstaken

809374

2020-09-08