Ljusstkar, Peter Ohlijn Karlskrona 1800

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, mahogny med silvermonteringar stämplade Peter Ohlijn (mästare i Karlskrona (1777-1801/11), Karlskrona 1800, lösa ljusmanschetter, höjd 13 cm

Ställvisa lackskador

809404

2020-09-13