Fåtöljer, Arne Vodder

Fåtöljer, Arne Vodder
Fåtöljer, Arne Vodder
Fåtöljer, Arne Vodder
Fåtöljer, Arne Vodder
Fåtöljer, Arne Vodder
Fåtöljer, Arne Vodder
Fåtöljer, Arne Vodder
Fåtöljer, Arne Vodder
Fåtöljer, Arne Vodder
Fåtöljer, Arne Vodder

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARNE VODDER, fåtöljer, 2 st, modell Ella, 1900-talets mitt, stomme i massiv teak, senare tillkommen textil klädsel på sits och rygg, utbytt sadelgjord, Danmark, sitthöjd ca 42 cm

Ingår i temaauktionen Nordisk Design

Brus- och åldersrelaterat slitage

809408

2020-09-29