Soffa, Arne Vodder
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARNE VODDER, soffa, Danmark, 1900-talets mitt, stomme i teak, senare tillkommen textil klädsel på rygg och sits, längd 170, sitthöjd 40 cm
Ingår i temaauktionen Nordisk Design
Bruks- och åldersrelaterat slitage, trasiga gummiremmar under sitsen
809409
2020-09-29