Soffa, Arne Vodder

 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder
 Soffa, Arne Vodder

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARNE VODDER, soffa, Danmark, 1900-talets mitt, stomme i teak, senare tillkommen textil klädsel på rygg och sits, längd 170, sitthöjd 40 cm

Ingår i temaauktionen Nordisk Design

Bruks- och åldersrelaterat slitage, trasiga gummiremmar under sitsen

809409

2020-09-29