Matbord 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATBORD/ MÅNBORD, 2 dlr, 1800-talets andra hälft, fanérat i alm, lackat, svarvade o kannelerade ben, höjd ca 76, diameter 137 cm, 2 iläggsskivor i furu vardera bredd 53 cm

Smärre ytskador, iläggsskivor med sprickor

809492

2020-09-08