Salongsgrupp 1900-talets första hälft

Klubbat för:

1 500 SEK

3 000 SEK

SALONGSGRUPP, 8 dlr, 1900-talets första hälft, fanérad i mahogny, beslag i mässing, stoppade sitsar, mönstrad klädsel, bestående av soffa, bord, 2 karmstolar, 1 par, 3 stolar, taburett, soffans längd ca 140, sitthöjd 46 cm

Senare klädsel, smärre slitage i ytskador, taburetten m lagning, kantband saknas, stolar ngt ostadiga

809501

2020-09-08