Matbord stolar England
Klubbat för:
14 500 SEK
5 000 SEK
MATBORD, STOLAR, 12 st, England, 1900-talets andra hälft, fanérade i mahogny, fothylsor i mässing, stoppade och pärlspikade sitsar, mönstrad klädsel, bordets mått höjd ca 77, 200x112 cm, 3+2 iläggsskivor vardera bredd 59 medföljer
Brukslitage, ytskador, pelarfötter m sprickor, klädsel m fläckar
809533
2020-09-08