Golvlampa
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, okänd formgivare, 1900-talets mitt, fot av järn, stomme av bambu med tejpade detaljer, skärm av papper, total höjd ca 172 cm
slitage, skärm med något gulnat papper samt smärre skador, tejp med smärre skador på stommen, band med knut/lagning
809576
2020-09-23