Tekanna Rörstrand

Tekanna Rörstrand
Tekanna Rörstrand
Tekanna Rörstrand
Tekanna Rörstrand
Tekanna Rörstrand
Tekanna Rörstrand
Tekanna Rörstrand
Tekanna Rörstrand
Tekanna Rörstrand
Tekanna Rörstrand

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

TEKANNA, porslin, dekor i blått, ca 1890-tal, rak kronstämpel Rörstrand, H ca 17 cm

Äldre lagning av pip i försilvrad metall, liten invändig nagg på fals

809604

2020-09-14