Skedar silver
Vollendet
2020-09-08
809642
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 2 500 SEK |
SKEDAR, 8 st., silver, 18/1900-tal, av varierande tillverkare, bland annat C.F. Hultbom, Stockholm och C. L. Åström, Piteå, modell "Gammal fransk" samt "Svensk rund", längd 21-22 cm, ca 513 g
Graverade, slitage