Skedar silver

Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver

Klubbat för:

2 000 SEK

2 500 SEK

SKEDAR, 8 st., silver, 18/1900-tal, av varierande tillverkare, bland annat C.F. Hultbom, Stockholm och C. L. Åström, Piteå, modell "Gammal fransk" samt "Svensk rund", längd 21-22 cm, ca 513 g

Graverade, slitage

809642

2020-09-08